Jakie korzyści wynikają z możliwości zmiany pozycji pracy z siedzącej na stojącą?

Dlaczego meble ruchome są dobrą inwestycją

Laboratorium Czynników Ludzkich i Ergonomii przy Uniwersytecie Cornella dokładnie przebadał wpływ Powierzchni Pracy z Elektryczną Regulacją Wysokości (z ang. Electric Height Adjustable Work - EHAWS) na układ mięśniowo-szkieletowy oraz produktywność w miejscu pracy. Badania te, oraz badania przeprowadzone w innych ośrodkach wykazały, że:

  • Regulacja wysokości powierzchni pracy znacząco zmniejsza uczucie dyskomfortu mięśniowo-szkieletowego w górnych partiach ciała.
  • Możliwość zmiany pozycji pracy z siedzącej na stojącą ma korzystne skutki na zdrowie oraz produktywność.
  • Kręgosłup osób mających możliwość zmiany pozycji pracy na stojącą kurczy się w znacznie mniejszym stopniu.
  • Badania wykazały o 62% mniejszy dyskomfort oraz o połowę mniejszy odsetek urazów i zachorowań u osób pracujących przy regulowanych stanowiskach pracy.
  • Osoby mające możliwość zmiany pozycji pracy z siedzącej na stojącą robią sobie mniej przerw podczas dnia. Przerwy te są także znacznie krótsze.
  • Regulowane biurka umożliwiają firmom dostosować środowisko pracy do potrzeb osób o różnym wzroście i budowie ciała, oraz uwzględnić potrzeby osób na wózkach inwalidzkich lub cierpiących na problemy z kręgosłupem.
  • Regulowane powierzchnie pracy są idealnym rozwiązaniem dla branży hotelowej, w przypadku ośrodków, które podnajmują powierzchnię biurową/konferencyjną. Regulowane stoły wymagają mniejszej powierzchni magazynowej, co obniża koszty i zapewnia bieżący dostęp do zasobów.
  • Pracodawcy, którzy inwestują w elektrycznie regulowane biurka umożliwiające pracę w pozycji siedzącej oraz stojącej zapewniają pracownikom szereg korzyści. Personel jest zdrowszy, bardziej zadowolony z pracy oraz pracuje z większą wydajnością, co zapewnia mniejsze koszty oraz lepsze środowisko pracy.
  • Naukowcy z Uniwersytetu Missouri odkryli, że enzymy odpowiedzialne za spalanie tkanki tłuszczowej „wyłączają” się, gdy siedzimy. Praca w pozycji stojącej pomaga zredukować tkankę tłuszczową. Możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą ma korzystne skutki dla zdrowia i wpływa na wydajność.

Biurka ConSet z elektryczną regulacją wysokości to inwestycja, która się opłaca.