Start Media o nas
Media o nas

Nowoczesna funkcjonalność - artykuł w MEBLE MATERIAŁY I AKCESORIA

MEBLE MATERIAŁY I AKCESORIA | Nr 9/218 | październik 2019 r

Bogatą gamę sterowanych elektrycznie ruchomych podstaw stołów i biurek zapewniających płynną regulację
poziomu blatu roboczego, a także podnośników do płaskich monitorów i odbiorników telewizyjnych dostarcza
na terenie naszego kraju firma Kryza Technologies & Enterprises. Te nowoczesne, importowane mechanizmy
pozwalają nadać meblom jeszcze lepszą funkcjonalność oraz w przypadku podnośników modyfikować design
wnętrza.
Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (KRYZA.pdf)KRYZA.pdfMEBLE MATERIAŁY I AKCESORIA1362 Kb
 

Modern Office Manager 5/2016

Artykuł o elektrycznie sterowanych stołach jednonożnych ukazał się w majowym magazynie Modern Office Manager.
Zapraszamy do lektury - należy kliknąć w powyższą ilustrację.

 

Ergonomiczne, wielofunkcyjne biurka

Meblarstwo - Komponenty i Technologie, marzec 2016:

Możliwość regulacji wysokości, szerokości, ale też położenia blatu pod kątem to cechy nowoczesnych biurek, o których marzyłby każdy pracownik. Firma KRYZA T&E oferuje takie rozwiązania, i to w wielu różnych wersjach.

Praca w nowoczesnym biurze kojarzona jest ze środowiskiem, w którym przyjdzie personelowi pracować. Z pewnością aranżacja, wyposażenie, wygoda i mobilność mebli są elementem decydującym o takim odczuciu. Pracodawcy coraz częściej stawiają na ergonomię mebli, która pozwoli użytkownikowi pracować w komfortowych warunkach, zwłaszcza że niejednokrotnie są to długie godziny.
Firma ConSet z Danii specjalizuje się w projektowaniu i produkcji podstaw biurek, blatów oraz kompletnych biurek w wielu wariantach i kompilacjach, które pozwolą stworzyć przyjazny klimat w każdym pomieszczeniu biurowym oraz konferencyjnym. Dystrybutorem produktów ConSet w Polsce jest firma KRYZA T&E z Koszalina.
- Wyroby firmy ConSet promujemy w Polsce już piąty rok i z sukcesem rozwijamy ten rynek - mówi Krystian Zajączkowski, właściciel firmy KRYZA T&E. - W ofercie mamy elektrycznie regulowane podstawy stołów z jedną nogą, dwiema, trzema, a do nich wiele blatów. Można z nich konstruować biurka i stoły do pracy siedzącej oraz stojącej. Nowoczesne stanowiska pracy to stanowiska ergonomiczne, gdzie część czasu można spędzać na siedząco, a część na stojąco. Takie rozwiązania są coraz bardziej popularne. Obsługa biurek jest prosta - mobilność regulują przyciski. Klientami firmy KRYZA są przede wszystkim producenci mebli biurowych, ale też nabywcy indywidualni. Większość towaru dostępna jest od ręki, natomiast większe zamówienia realizowane są z magazynu w Danii. Czas realizacji zleceń z magazynu w Polsce to jeden dzień, z magazynu w Danii wynosi on do 10 dni roboczych. W ofercie znajduje się 20 różnych modeli ram. Konstrukcje są stalowe i mają nogi o różnym kształcie - okrągłe, prostokątne, kwadratowe. Ramy dostępne są w trzech kolorach: wyrazistej czerni, stylowego srebra i ponadczasowej bieli, natomiast blaty w czterech wykończeniach powierzchni: fornirowane klonem lub bukiem oraz w białym i czarnym laminacie. Na zamówienie dostępne są także inne wykończenia: fornir dębu lub wiśni, melamina w kolorze klonu, buka i dębu oraz szary laminat.

Oto kilka przykładowych modeli ram. Rama o numerze katalogowym 501-49 pozwoli zbudować biurko o różnych wymiarach, dzięki teleskopowej regulacji jej szerokości w zakresie od 116 do 176 cm, co 10 cm. Nie zawiera przy tym żadnych poprzecznych elementów. Wysokość regulowana jest elektrycznie, a w zestawie dostępna jest blokada bezpieczeństwa. Maksymalna wytrzymałość ramy wynosi 100 kg. Produkt wyposażony jest w okrągłe nóżki w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i białym. - Jest to model bardzo praktyczny - tłumaczy Krystian Zajączkowski. - Klient kupuje jedną ramę, którą w razie zmiany koncepcji biurka można rozszerzyć i położyć na niej większy blat. Obsługa wysokości blatu też jest bardzo prosta, prowadzona jednym przyciskiem.
Model 501-29 posiada regulację wysokości podnoszenia wynoszącą 67 cm oraz trzystopniowy ogranicznik. Łącznie wysokość biurka można regulować w zakresie 63-130 cm. Wytrzymałość ramy wynosi 125 kg, co sprawia, że w codziennym użytkowaniu stół może przyjąć bardzo duże obciążenie. Rama dostępna jest w trzech różnych szerokościach: 84, 133, 152 i 172 cm.
501-19 Basic jest funkcjonalną ramą na pojedynczej kolumnie. Do nóg można zamontować kółka i baterie akumulatorowe i zyskać mobilne stanowisko pracy, które nie potrzebuje zewnętrznych przewodów. Smukły kształt nóżek sprawia, że zbudowane na niej biurko nadaje się do montażu w grupie. W ramie można zamontować zestaw umożliwiający pochylanie blatu, co dodatkowo podniesie walory użytkowe biurka.
Modelem o wyjątkowej funkcjonalności jest Bench - wersja kompaktowa pozwalająca zaoszczędzić dużo miejsca dzięki montażowi w grupie. Rama zawiera cztery kolumny, na których można położyć cztery osobne blaty. Jest to idealne rozwiązanie dla małych grup roboczych lub do biur praktykujących hot-desking.
Firma KRYZA ma również ramy, które mogą być montowane do ściany, przez co zapewnią wiele wolnego miejsca na krzesło biurowe i nogi użytkownika. Wytrzymałość ramy wynosi do 100 kg. Regulacja wysokości to 66-118 cm. Produkt dostępny jest w kolorze srebrnym i czarnym. Niewątpliwie wysokimi walorami cechuje się model 501-11, który jednocześnie jest najlepiej sprzedającym się modelem w Danii. Zawiera wbudowany silnik Boscha o dużej sile, przy jednocześnie cichej pracy. Wraz z ramą producent oferuje front osłaniający oraz wbudowane korytko na przewody. Produkt dostępny jest w szerokościach 116, 156 i 196 cm. Wysokość ramy można regulować w zakresie 63-120 cm.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (Kryza 58-59.pdf)Kryza 58-59.pdfMeblarstwo - Komponenty i Technologie, marzec 2016207 Kb
 

Nowy numer Modern Office Manager 2/2016

Zapraszamy do lektury nowego numeru Modern Office Manager 2/2016:

http://mbmedia.home.pl/eMOM/2_2016/#22

Jest tam, między innymi, informacja o naszej firmie i prezentowanej ofercie.

 

Nowoczesna funkcjonalność

Poniższy artykuł ukazał się w MEBLE MATERIAŁY I AKCESORIA | Nr 8/173 | wrzesień 2015r.

Bogatą gamę sterowanych elektrycznie, ruchomych podstaw stołów i biurek, zapewniających płynną regulację poziomu blatu roboczego, a także podnośników do płaskich monitorów i odbiorników telewizyjnych dostarcza na terenie naszego kraju firma Kryza Technologies & Enterprises. Te nowoczesne, importowane mechanizmy pozwalają nadać meblom jeszcze lepszą funkcjonalność oraz w przypadku podnośników modyfikować design wnętrza.

Biurka i stoły

Producentem oferowanych biurek i stołów o regulowanej wysokości jest duńska firma ConSet. Wytwarza ona szerokie spektrum zróżnicowanych modeli pozwalających spełnić różne oczekiwania odbiorców.
Podnoszenie oraz obniżanie blatów jest proste i szybkie, regulacji wysokości dokonuje się za pomocą 2 przycisków. Mechanizm bezpieczeństwa zapobiega przypadkowemu uruchomieniu przesuwania. Biurka dostępne są w wersji z 1 kolumną, 2 nogami oraz 3 nogami. Poza samymi ramami, różniącymi się nośnością, oferta obejmuje także ramy w komplecie z blatami. Blaty można nabyć w wielu rozmiarach, kształtach oraz wykończeniach. Producent proponuje także stoły konferencyjne z funkcją regulacji wysokości od 68 do 120 cm. Mają one blaty wykonane z fornirowanego MDF-u o grubości 22 mm. Meble te łączą w sobie wytrzymałość z elegancką stylistyką. Ich rama jest pomalowana proszkowo na kolor srebrny lub czarny.

Konstrukcja z 3 nogami może udźwignąć ciężar do 300 kg i jednocześnie oferuje bardzo dużo miejsca na nogi siedzących osób. Standardowym wyposażeniem są wbudowane koryta na kable. Stoły te mogą znaleźć zastosowanie zarówno w obiektach biurowych, jak i produkcyjnych. Ponieważ ConSet jest producentem systemów podnoszących blat, regulowanych kolumn oraz ram, oferowane przez niego ceny są bardzo korzystne, co sprawia, że inwestycja w tego typu rozwiązania nie jest już tak kosztowna, jak była kiedyś. Dla producentów mebli firma oferuje elektryczne, ruchome podstawy stołów bez blatów. Daje to możliwość zastosowania blatów np. z litego drewna lub o innej strukturze zależnie od upodobań nabywcy.

Nowość - seria 501-49

W serii 501-49 znajdują się elektrycznie podnoszone stoły dwunożne, które oferują wszystko to, o czym marzą użytkownicy. Jest to wszechstronne stanowisko pracy połączone z funkcjonalnym designem. Biurko wyposażone w okrągłe nóżki w trzech modnych kolorach (czarnym, srebrnym i białym) w połączeniu z dopasowywaną, teleskopową regulacją szerokości (10-centymetrowe stopnie w zakresie od 116 do 176 cm) i bez jakichkolwiek poprzecznych elementów spełnia nowoczesne wymagania stawiane ergonomii w miejscu pracy. Doskonała jakość elektrycznej regulacji wysokości zapewnia maksymalną wytrzymałość ramy (100 kg), w zestawie jest oczywiście dostępna blokada bezpieczeństwa. Podsumowując, jest to dobrze zaprojektowany stół do profesjonalnego użytku - dzięki niemu można się cieszyć każdym dniem spędzonym w biurze - za cenę, za którą na ogół kupić można zwykłe ramy.

Dane techniczne:

 • rama, materiał - stal (malowana proszkowo/chromowana),
 • waga - 23 kg,
 • szerokość - 120-200 cm,
 • głębokość - 70-120 cm (w zależności od kształtu),
 • wysokość (ramy) - 63-123 cm,
 • prędkość pracy - 32 mm/s (bez obciążenia),
 • maksymalne obciążenie - 100 kg (na ramie),
 • cykl pracy - 10% na 50% z maksymalnym obciążeniem na ramie lub 2 min. pracy ciągłej,
 • konfiguracja - za pomocą mikroprzełączników,
 • zasilanie - 100-240 V, AC, 50/60 Hz
 • pobór prądu w stanie czuwania - < 0,5 W
 • spełnia normy - EN527-1, EN527-2, EN527-3.

TV lift

Podnośniki przeznaczone do telewizorów, a także monitorów stosuje się w domach, biurach czy hotelach. W mieszkaniach używa się ich w salonach, kuchniach, biurach domowych, sypialniach. Bogata oferta modeli TV lift pozwala dobrać odpowiednie urządzenie do różnych zastosowań i nawet bardzo dużych telewizorów. Jest to doskonałe narzędzie do kształtowania designu przestrzeni. TV lift można zamontować przykładowo na ścianie za komodą i w ten sposób ukryć telewizor bez umieszczania go w szafce. Może być również zamontowany w komodzie w sypialni, w nogach łóżka lub innej szafce. Podobnie w kuchni możemy mieć ukryty telewizor, który wyciągniemy z szafki czy wyspy kuchennej wtedy, gdy będzie potrzebny. W meblach biurowych także rozwiązanie to jest stosowane. Uzupełnieniem tej linii wyrobów jest TV stand - stojak, który reguluje wysokość położenia telewizora oraz jego położenie w poziomie w zakresie 45 stopni w obie strony. Podstawę TV stand można dobrać odpowiednio do wzornictwa wnętrza. Istnieje możliwość odwrócenia uchwytu obrotowego i montażu do sufitu w pomieszczeniach domowych i biurowych. Model sterowany jest za pomocą pilota. Wszystkie podnośniki są dostępne z uchwytami w standardzie VESA i napędzane silnikiem z przekładnią firmy Bosch. Sterowanie może być zdalne lub przy pomocy przełączników. Łatwa instalacja na zasadzie „plug and play” oraz komponenty wygodnie pakowane w jeden karton dopełniają zalet tych wyrobów.

Nowość - podnośnik TS600B

Jest to kompaktowy podnośnik przeznaczony głównie do telewizorów i lekkich szafek, np. łazienkowych. Zapewnia on maksymalną wysokość wysunięcia wynoszącą 600 mm. Standardowo może przenosić obciążenie do 12 kg. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisku (ruch w górę lub w dół), opcjonalnie dostawca oferuje radiowy pilot zdalnego sterowania. Jako wyposażenie dodatkowe dostępny jest adapter montażowy MB600 - VESA, który może zostać zamontowany w dwóch różnych kierunkach, tak by pasował zarówno do
standardu 100 x 100, jak i VESA 200 x 200 oraz 200 x 100. Poza standardem można także nabyć wspornik podnoszenia pokrywy, należy pamiętać, że jej ciężar należy wliczyć w wartość maksymalnego obciążenia roboczego, a sam mebel powinien być zaprojektowany tak, by minimalizować to obciążenie.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (2015-10-02-KRYZA.pdf)2015-10-02-KRYZA.pdfartykuł we wrześniowym e-wydaniu miesięcznika Meble Materiały i Akcesoria.779 Kb
 

Elektromechanika dla meblarzy

Bogatą gamę sterowanych elektrycznie ruchomych podstaw stołów i biurek zapewniających płynną regulację poziomu blatu roboczego oraz podnośników o różnych możliwych zastosowaniach w meblach, w tym do płaskich monitorów i odbiorników telewizyjnych, dostarcza na terenie naszego kraju firma Kryza Technologies & Enterprises. Te nowoczesne, importowane mechanizmy pozwalają nadać meblom jeszcze lepszej funkcjonalności oraz w przypadku podnośników modyfikować design wnętrza.

Biurka i stoły

elektrycznie podnoszone blaty stołówProducentem oferowanych biurek i stołów o regulowanej wysokości jest duńska firma ConSet. Wytwarza ona szerokie spektrum zróżnicowanych modeli pozwalających spełnić różne oczekiwania odbiorców. Podnoszenie oraz obniżanie blatów jest proste i szybkie, regulacji wysokości dokonuje się za pomocą 2 przycisków. Mechanizm bezpieczeństwa zapobiega przypadkowemu uruchomieniu przesuwania. Biurka dostępne są w wersji z 1 kolumną, 2 nogami oraz 3 nogami. Poza samymi ramami, różniącymi się nośnością, oferta obejmuje także ramy w komplecie z blatami. Blaty można nabyć w wielu rozmiarach, kształtach oraz wykończeniach. Producent proponuje także stoły konferencyjne z funkcją regulacji wysokości od 68 do 120 cm. Mają one blaty wykonane z fornirowanego MDFu o grubości 22 mm. Meble te łączą w sobie wytrzymałość z elegancką stylistyką. Ich rama jest pomalowana proszkowo na kolor srebrny lub czarny. Konstrukcja z 3 nogami może udźwignąć ciężar do 300 kg i jednocześnie oferuje bardzo dużo miejsca na nogi siedzących osób. Standardowym wyposażeniem są wbudowane koryta na kable. Stoły te mogą znaleźć zastosowanie zarówno w obiektach biurowych, jak i produkcyjnych. Ponieważ ConSet jest producentem systemów podnoszących blat, regulowanych kolumn oraz ram, oferowane przez niego ceny są bardzo korzystne, co sprawia, że inwestycja w tego typu rozwiązania nie jest już tak kosztowna, jak była kiedyś. Dla producentów mebli firma oferuje elektryczne ruchome podstawy stołów bez blatów. Daje to możliwość zastosowania blatów np. z litego drewna lub o innej strukturze zależnie od upodobań nabywcy.

Podnośniki

windy do urządzeń AGD w kuchniPodnośniki przeznaczone do podnoszenia i opuszczenia całej szafki, jej zawartości czy też telewizorów są coraz powszechniej wykorzystywane w aranżacjach wnętrz o bardzo różnym charakterze. Znajdują zastosowanie zarówno w kuchniach, jak i salonach, sypialniach, biurach. Rozwiązania te mają wiele zalet, ale przede wszystkim pozwalają modyfikować wygląd wnętrza i jego funkcjonalny charakter w przeciągu krótkiej chwili. Firma Kryza oferuje doskonałej jakości urządzenia marki Venset. Podnośniki mogą służyć na przykład w kuchniach do przemieszczania piekarnika czy kuchenki mikrofalowej lub też innego wyposażenia w pożądaną pozycję. Przesunięcie takie może mieć na celu ich ukrycie przed ludzkim wzrokiem lub poprawienie do nich dostępu. Pracę urządzenia uruchamia się albo poprzez przełącznik, albo pilot zdalnego sterowania. Kompaktowa budowa podnośników umożliwia ich montaż w większości standardowych szafek kuchennych. Podobne wykorzystanie, ograniczone w zasadzie tylko wyobraźnią, możemy stosować w pokoju dziennym. Podnoszenie barku, półki z książkami, chłodziarki lub czegokolwiek innego, co chcemy, żeby było niewidoczne ze względów estetycznych czy też bezpieczeństwa (niedostępność dla dzieci), nie jest żadnym problemem.

Jeśli chodzi o biuro, możemy chować sprzęty, które nie są w danym momencie potrzebne i w ten sposób uzyskiwać przestrzeń do pracy, a jednocześnie chronić je przed kurzem, słońcem i innymi szkodliwymi czynnikami. Przy pomocy dostarczanych rozwiązań można także urządzić biuro domowe w rozsuwanym meblu. Podobne zastosowanie urządzenia te znajdą w salach konferencyjnych. Podnośniki można stosować także w pozycji odwróconej, dzięki czemu pierwszy ruch będzie w dół, a więc przedmiot będzie opuszczany i podciągany.

TV lift

podnośniki do telewizorówPodnośniki przeznaczone do telewizorów, a także monitorów stosuje się w domach, biurach, hotelach. W mieszkaniach używa się ich w salonach, kuchniach, biurach domowych, sypialniach. Bogata oferta modeli TV lift pozwala dobrać odpowiednie urządzenie do różnych zastosowań i nawet bardzo dużych telewizorów. Jest to doskonałe narzędzie do kształtowania designu przestrzeni. TV lift można zamontować przykładowo na ścianie za komodą i w ten sposób ukryć telewizor bez umieszczania go w szafce. Może być również zamontowany w komodzie w sypialni, w nogach łóżka lub innej szafce. Podobnie w kuchni możemy mieć ukryty telewizor, który wyciągniemy z szafki czy wyspy kuchennej wtedy, gdy będzie potrzebny. W meblach biurowych także, oczywiście, rozwiązanie to jest stosowane. Uzupełnieniem tej linii wyrobów jest TV stand - stojak, który reguluje wysokość położenia telewizora oraz jego położenie w poziomie w zakresie 45 stopni w obie strony. Podstawę TV stand można dobrać odpowiednio do wzornictwa wnętrza. Istnieje możliwość odwrócenia uchwytu obrotowego i montażu do sufitu w pomieszczeniach domowych i biurowych. Model sterowany jest za pomocą pilota. Wszystkie podnośniki są dostępne z uchwytami w standardzie VESA i napędzane silnikiem z przekładnią firmy Bosch. Sterowanie może być zdalne lub przy pomocy przełączników. Łatwa instalacji na zasadzie „plug and play” oraz komponenty wygodnie pakowane w jeden karton dopełniają zalet tych wyrobów.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (Elektromechanika dla meblarzy.pdf)Elektromechanika dla meblarzy.pdfMeble, materiały i akcesoria, 3 (135) marzec 2012946 Kb