Start Media o nas Elektromechanika dla meblarzy

Elektromechanika dla meblarzy

Bogatą gamę sterowanych elektrycznie ruchomych podstaw stołów i biurek zapewniających płynną regulację poziomu blatu roboczego oraz podnośników o różnych możliwych zastosowaniach w meblach, w tym do płaskich monitorów i odbiorników telewizyjnych, dostarcza na terenie naszego kraju firma Kryza Technologies & Enterprises. Te nowoczesne, importowane mechanizmy pozwalają nadać meblom jeszcze lepszej funkcjonalności oraz w przypadku podnośników modyfikować design wnętrza.

Biurka i stoły

elektrycznie podnoszone blaty stołówProducentem oferowanych biurek i stołów o regulowanej wysokości jest duńska firma ConSet. Wytwarza ona szerokie spektrum zróżnicowanych modeli pozwalających spełnić różne oczekiwania odbiorców. Podnoszenie oraz obniżanie blatów jest proste i szybkie, regulacji wysokości dokonuje się za pomocą 2 przycisków. Mechanizm bezpieczeństwa zapobiega przypadkowemu uruchomieniu przesuwania. Biurka dostępne są w wersji z 1 kolumną, 2 nogami oraz 3 nogami. Poza samymi ramami, różniącymi się nośnością, oferta obejmuje także ramy w komplecie z blatami. Blaty można nabyć w wielu rozmiarach, kształtach oraz wykończeniach. Producent proponuje także stoły konferencyjne z funkcją regulacji wysokości od 68 do 120 cm. Mają one blaty wykonane z fornirowanego MDFu o grubości 22 mm. Meble te łączą w sobie wytrzymałość z elegancką stylistyką. Ich rama jest pomalowana proszkowo na kolor srebrny lub czarny. Konstrukcja z 3 nogami może udźwignąć ciężar do 300 kg i jednocześnie oferuje bardzo dużo miejsca na nogi siedzących osób. Standardowym wyposażeniem są wbudowane koryta na kable. Stoły te mogą znaleźć zastosowanie zarówno w obiektach biurowych, jak i produkcyjnych. Ponieważ ConSet jest producentem systemów podnoszących blat, regulowanych kolumn oraz ram, oferowane przez niego ceny są bardzo korzystne, co sprawia, że inwestycja w tego typu rozwiązania nie jest już tak kosztowna, jak była kiedyś. Dla producentów mebli firma oferuje elektryczne ruchome podstawy stołów bez blatów. Daje to możliwość zastosowania blatów np. z litego drewna lub o innej strukturze zależnie od upodobań nabywcy.

Podnośniki

windy do urządzeń AGD w kuchniPodnośniki przeznaczone do podnoszenia i opuszczenia całej szafki, jej zawartości czy też telewizorów są coraz powszechniej wykorzystywane w aranżacjach wnętrz o bardzo różnym charakterze. Znajdują zastosowanie zarówno w kuchniach, jak i salonach, sypialniach, biurach. Rozwiązania te mają wiele zalet, ale przede wszystkim pozwalają modyfikować wygląd wnętrza i jego funkcjonalny charakter w przeciągu krótkiej chwili. Firma Kryza oferuje doskonałej jakości urządzenia marki Venset. Podnośniki mogą służyć na przykład w kuchniach do przemieszczania piekarnika czy kuchenki mikrofalowej lub też innego wyposażenia w pożądaną pozycję. Przesunięcie takie może mieć na celu ich ukrycie przed ludzkim wzrokiem lub poprawienie do nich dostępu. Pracę urządzenia uruchamia się albo poprzez przełącznik, albo pilot zdalnego sterowania. Kompaktowa budowa podnośników umożliwia ich montaż w większości standardowych szafek kuchennych. Podobne wykorzystanie, ograniczone w zasadzie tylko wyobraźnią, możemy stosować w pokoju dziennym. Podnoszenie barku, półki z książkami, chłodziarki lub czegokolwiek innego, co chcemy, żeby było niewidoczne ze względów estetycznych czy też bezpieczeństwa (niedostępność dla dzieci), nie jest żadnym problemem.

Jeśli chodzi o biuro, możemy chować sprzęty, które nie są w danym momencie potrzebne i w ten sposób uzyskiwać przestrzeń do pracy, a jednocześnie chronić je przed kurzem, słońcem i innymi szkodliwymi czynnikami. Przy pomocy dostarczanych rozwiązań można także urządzić biuro domowe w rozsuwanym meblu. Podobne zastosowanie urządzenia te znajdą w salach konferencyjnych. Podnośniki można stosować także w pozycji odwróconej, dzięki czemu pierwszy ruch będzie w dół, a więc przedmiot będzie opuszczany i podciągany.

TV lift

podnośniki do telewizorówPodnośniki przeznaczone do telewizorów, a także monitorów stosuje się w domach, biurach, hotelach. W mieszkaniach używa się ich w salonach, kuchniach, biurach domowych, sypialniach. Bogata oferta modeli TV lift pozwala dobrać odpowiednie urządzenie do różnych zastosowań i nawet bardzo dużych telewizorów. Jest to doskonałe narzędzie do kształtowania designu przestrzeni. TV lift można zamontować przykładowo na ścianie za komodą i w ten sposób ukryć telewizor bez umieszczania go w szafce. Może być również zamontowany w komodzie w sypialni, w nogach łóżka lub innej szafce. Podobnie w kuchni możemy mieć ukryty telewizor, który wyciągniemy z szafki czy wyspy kuchennej wtedy, gdy będzie potrzebny. W meblach biurowych także, oczywiście, rozwiązanie to jest stosowane. Uzupełnieniem tej linii wyrobów jest TV stand - stojak, który reguluje wysokość położenia telewizora oraz jego położenie w poziomie w zakresie 45 stopni w obie strony. Podstawę TV stand można dobrać odpowiednio do wzornictwa wnętrza. Istnieje możliwość odwrócenia uchwytu obrotowego i montażu do sufitu w pomieszczeniach domowych i biurowych. Model sterowany jest za pomocą pilota. Wszystkie podnośniki są dostępne z uchwytami w standardzie VESA i napędzane silnikiem z przekładnią firmy Bosch. Sterowanie może być zdalne lub przy pomocy przełączników. Łatwa instalacji na zasadzie „plug and play” oraz komponenty wygodnie pakowane w jeden karton dopełniają zalet tych wyrobów.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (Elektromechanika dla meblarzy.pdf)Elektromechanika dla meblarzy.pdfMeble, materiały i akcesoria, 3 (135) marzec 2012946 Kb