Start Media o nas Nowoczesna funkcjonalność

Nowoczesna funkcjonalność

Poniższy artykuł ukazał się w MEBLE MATERIAŁY I AKCESORIA | Nr 8/173 | wrzesień 2015r.

Bogatą gamę sterowanych elektrycznie, ruchomych podstaw stołów i biurek, zapewniających płynną regulację poziomu blatu roboczego, a także podnośników do płaskich monitorów i odbiorników telewizyjnych dostarcza na terenie naszego kraju firma Kryza Technologies & Enterprises. Te nowoczesne, importowane mechanizmy pozwalają nadać meblom jeszcze lepszą funkcjonalność oraz w przypadku podnośników modyfikować design wnętrza.

Biurka i stoły

Producentem oferowanych biurek i stołów o regulowanej wysokości jest duńska firma ConSet. Wytwarza ona szerokie spektrum zróżnicowanych modeli pozwalających spełnić różne oczekiwania odbiorców.
Podnoszenie oraz obniżanie blatów jest proste i szybkie, regulacji wysokości dokonuje się za pomocą 2 przycisków. Mechanizm bezpieczeństwa zapobiega przypadkowemu uruchomieniu przesuwania. Biurka dostępne są w wersji z 1 kolumną, 2 nogami oraz 3 nogami. Poza samymi ramami, różniącymi się nośnością, oferta obejmuje także ramy w komplecie z blatami. Blaty można nabyć w wielu rozmiarach, kształtach oraz wykończeniach. Producent proponuje także stoły konferencyjne z funkcją regulacji wysokości od 68 do 120 cm. Mają one blaty wykonane z fornirowanego MDF-u o grubości 22 mm. Meble te łączą w sobie wytrzymałość z elegancką stylistyką. Ich rama jest pomalowana proszkowo na kolor srebrny lub czarny.

Konstrukcja z 3 nogami może udźwignąć ciężar do 300 kg i jednocześnie oferuje bardzo dużo miejsca na nogi siedzących osób. Standardowym wyposażeniem są wbudowane koryta na kable. Stoły te mogą znaleźć zastosowanie zarówno w obiektach biurowych, jak i produkcyjnych. Ponieważ ConSet jest producentem systemów podnoszących blat, regulowanych kolumn oraz ram, oferowane przez niego ceny są bardzo korzystne, co sprawia, że inwestycja w tego typu rozwiązania nie jest już tak kosztowna, jak była kiedyś. Dla producentów mebli firma oferuje elektryczne, ruchome podstawy stołów bez blatów. Daje to możliwość zastosowania blatów np. z litego drewna lub o innej strukturze zależnie od upodobań nabywcy.

Nowość - seria 501-49

W serii 501-49 znajdują się elektrycznie podnoszone stoły dwunożne, które oferują wszystko to, o czym marzą użytkownicy. Jest to wszechstronne stanowisko pracy połączone z funkcjonalnym designem. Biurko wyposażone w okrągłe nóżki w trzech modnych kolorach (czarnym, srebrnym i białym) w połączeniu z dopasowywaną, teleskopową regulacją szerokości (10-centymetrowe stopnie w zakresie od 116 do 176 cm) i bez jakichkolwiek poprzecznych elementów spełnia nowoczesne wymagania stawiane ergonomii w miejscu pracy. Doskonała jakość elektrycznej regulacji wysokości zapewnia maksymalną wytrzymałość ramy (100 kg), w zestawie jest oczywiście dostępna blokada bezpieczeństwa. Podsumowując, jest to dobrze zaprojektowany stół do profesjonalnego użytku - dzięki niemu można się cieszyć każdym dniem spędzonym w biurze - za cenę, za którą na ogół kupić można zwykłe ramy.

Dane techniczne:

 • rama, materiał - stal (malowana proszkowo/chromowana),
 • waga - 23 kg,
 • szerokość - 120-200 cm,
 • głębokość - 70-120 cm (w zależności od kształtu),
 • wysokość (ramy) - 63-123 cm,
 • prędkość pracy - 32 mm/s (bez obciążenia),
 • maksymalne obciążenie - 100 kg (na ramie),
 • cykl pracy - 10% na 50% z maksymalnym obciążeniem na ramie lub 2 min. pracy ciągłej,
 • konfiguracja - za pomocą mikroprzełączników,
 • zasilanie - 100-240 V, AC, 50/60 Hz
 • pobór prądu w stanie czuwania - < 0,5 W
 • spełnia normy - EN527-1, EN527-2, EN527-3.

TV lift

Podnośniki przeznaczone do telewizorów, a także monitorów stosuje się w domach, biurach czy hotelach. W mieszkaniach używa się ich w salonach, kuchniach, biurach domowych, sypialniach. Bogata oferta modeli TV lift pozwala dobrać odpowiednie urządzenie do różnych zastosowań i nawet bardzo dużych telewizorów. Jest to doskonałe narzędzie do kształtowania designu przestrzeni. TV lift można zamontować przykładowo na ścianie za komodą i w ten sposób ukryć telewizor bez umieszczania go w szafce. Może być również zamontowany w komodzie w sypialni, w nogach łóżka lub innej szafce. Podobnie w kuchni możemy mieć ukryty telewizor, który wyciągniemy z szafki czy wyspy kuchennej wtedy, gdy będzie potrzebny. W meblach biurowych także rozwiązanie to jest stosowane. Uzupełnieniem tej linii wyrobów jest TV stand - stojak, który reguluje wysokość położenia telewizora oraz jego położenie w poziomie w zakresie 45 stopni w obie strony. Podstawę TV stand można dobrać odpowiednio do wzornictwa wnętrza. Istnieje możliwość odwrócenia uchwytu obrotowego i montażu do sufitu w pomieszczeniach domowych i biurowych. Model sterowany jest za pomocą pilota. Wszystkie podnośniki są dostępne z uchwytami w standardzie VESA i napędzane silnikiem z przekładnią firmy Bosch. Sterowanie może być zdalne lub przy pomocy przełączników. Łatwa instalacja na zasadzie „plug and play” oraz komponenty wygodnie pakowane w jeden karton dopełniają zalet tych wyrobów.

Nowość - podnośnik TS600B

Jest to kompaktowy podnośnik przeznaczony głównie do telewizorów i lekkich szafek, np. łazienkowych. Zapewnia on maksymalną wysokość wysunięcia wynoszącą 600 mm. Standardowo może przenosić obciążenie do 12 kg. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisku (ruch w górę lub w dół), opcjonalnie dostawca oferuje radiowy pilot zdalnego sterowania. Jako wyposażenie dodatkowe dostępny jest adapter montażowy MB600 - VESA, który może zostać zamontowany w dwóch różnych kierunkach, tak by pasował zarówno do
standardu 100 x 100, jak i VESA 200 x 200 oraz 200 x 100. Poza standardem można także nabyć wspornik podnoszenia pokrywy, należy pamiętać, że jej ciężar należy wliczyć w wartość maksymalnego obciążenia roboczego, a sam mebel powinien być zaprojektowany tak, by minimalizować to obciążenie.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (2015-10-02-KRYZA.pdf)2015-10-02-KRYZA.pdfartykuł we wrześniowym e-wydaniu miesięcznika Meble Materiały i Akcesoria.779 Kb