Start Media o nas Ergonomiczne, wielofunkcyjne biurka

Ergonomiczne, wielofunkcyjne biurka

Meblarstwo - Komponenty i Technologie, marzec 2016:

Możliwość regulacji wysokości, szerokości, ale też położenia blatu pod kątem to cechy nowoczesnych biurek, o których marzyłby każdy pracownik. Firma KRYZA T&E oferuje takie rozwiązania, i to w wielu różnych wersjach.

Praca w nowoczesnym biurze kojarzona jest ze środowiskiem, w którym przyjdzie personelowi pracować. Z pewnością aranżacja, wyposażenie, wygoda i mobilność mebli są elementem decydującym o takim odczuciu. Pracodawcy coraz częściej stawiają na ergonomię mebli, która pozwoli użytkownikowi pracować w komfortowych warunkach, zwłaszcza że niejednokrotnie są to długie godziny.
Firma ConSet z Danii specjalizuje się w projektowaniu i produkcji podstaw biurek, blatów oraz kompletnych biurek w wielu wariantach i kompilacjach, które pozwolą stworzyć przyjazny klimat w każdym pomieszczeniu biurowym oraz konferencyjnym. Dystrybutorem produktów ConSet w Polsce jest firma KRYZA T&E z Koszalina.
- Wyroby firmy ConSet promujemy w Polsce już piąty rok i z sukcesem rozwijamy ten rynek - mówi Krystian Zajączkowski, właściciel firmy KRYZA T&E. - W ofercie mamy elektrycznie regulowane podstawy stołów z jedną nogą, dwiema, trzema, a do nich wiele blatów. Można z nich konstruować biurka i stoły do pracy siedzącej oraz stojącej. Nowoczesne stanowiska pracy to stanowiska ergonomiczne, gdzie część czasu można spędzać na siedząco, a część na stojąco. Takie rozwiązania są coraz bardziej popularne. Obsługa biurek jest prosta - mobilność regulują przyciski. Klientami firmy KRYZA są przede wszystkim producenci mebli biurowych, ale też nabywcy indywidualni. Większość towaru dostępna jest od ręki, natomiast większe zamówienia realizowane są z magazynu w Danii. Czas realizacji zleceń z magazynu w Polsce to jeden dzień, z magazynu w Danii wynosi on do 10 dni roboczych. W ofercie znajduje się 20 różnych modeli ram. Konstrukcje są stalowe i mają nogi o różnym kształcie - okrągłe, prostokątne, kwadratowe. Ramy dostępne są w trzech kolorach: wyrazistej czerni, stylowego srebra i ponadczasowej bieli, natomiast blaty w czterech wykończeniach powierzchni: fornirowane klonem lub bukiem oraz w białym i czarnym laminacie. Na zamówienie dostępne są także inne wykończenia: fornir dębu lub wiśni, melamina w kolorze klonu, buka i dębu oraz szary laminat.

Oto kilka przykładowych modeli ram. Rama o numerze katalogowym 501-49 pozwoli zbudować biurko o różnych wymiarach, dzięki teleskopowej regulacji jej szerokości w zakresie od 116 do 176 cm, co 10 cm. Nie zawiera przy tym żadnych poprzecznych elementów. Wysokość regulowana jest elektrycznie, a w zestawie dostępna jest blokada bezpieczeństwa. Maksymalna wytrzymałość ramy wynosi 100 kg. Produkt wyposażony jest w okrągłe nóżki w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i białym. - Jest to model bardzo praktyczny - tłumaczy Krystian Zajączkowski. - Klient kupuje jedną ramę, którą w razie zmiany koncepcji biurka można rozszerzyć i położyć na niej większy blat. Obsługa wysokości blatu też jest bardzo prosta, prowadzona jednym przyciskiem.
Model 501-29 posiada regulację wysokości podnoszenia wynoszącą 67 cm oraz trzystopniowy ogranicznik. Łącznie wysokość biurka można regulować w zakresie 63-130 cm. Wytrzymałość ramy wynosi 125 kg, co sprawia, że w codziennym użytkowaniu stół może przyjąć bardzo duże obciążenie. Rama dostępna jest w trzech różnych szerokościach: 84, 133, 152 i 172 cm.
501-19 Basic jest funkcjonalną ramą na pojedynczej kolumnie. Do nóg można zamontować kółka i baterie akumulatorowe i zyskać mobilne stanowisko pracy, które nie potrzebuje zewnętrznych przewodów. Smukły kształt nóżek sprawia, że zbudowane na niej biurko nadaje się do montażu w grupie. W ramie można zamontować zestaw umożliwiający pochylanie blatu, co dodatkowo podniesie walory użytkowe biurka.
Modelem o wyjątkowej funkcjonalności jest Bench - wersja kompaktowa pozwalająca zaoszczędzić dużo miejsca dzięki montażowi w grupie. Rama zawiera cztery kolumny, na których można położyć cztery osobne blaty. Jest to idealne rozwiązanie dla małych grup roboczych lub do biur praktykujących hot-desking.
Firma KRYZA ma również ramy, które mogą być montowane do ściany, przez co zapewnią wiele wolnego miejsca na krzesło biurowe i nogi użytkownika. Wytrzymałość ramy wynosi do 100 kg. Regulacja wysokości to 66-118 cm. Produkt dostępny jest w kolorze srebrnym i czarnym. Niewątpliwie wysokimi walorami cechuje się model 501-11, który jednocześnie jest najlepiej sprzedającym się modelem w Danii. Zawiera wbudowany silnik Boscha o dużej sile, przy jednocześnie cichej pracy. Wraz z ramą producent oferuje front osłaniający oraz wbudowane korytko na przewody. Produkt dostępny jest w szerokościach 116, 156 i 196 cm. Wysokość ramy można regulować w zakresie 63-120 cm.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (Kryza 58-59.pdf)Kryza 58-59.pdfMeblarstwo - Komponenty i Technologie, marzec 2016207 Kb