Start O produktach
O produktach

Informacje ogólne produktach

Poniżej przedstawiamy ogólne informacje na temat biurek z elektryczną regulacją wysokości oraz ram.

Firma ConSet oferuje szeroki wachlarz biurek z elektryczną regulacją wysokości. Elektryczna regulacja gwarantuje prostą obsługę. Regulacja pozycji pracy jest niezbędna, gdyż ludzki organizm nie jest przystosowany do siedzenia przy biurku przez cały dzień. Nasze biurka posiadają mechanizm bezpieczeństwa: by uruchomić biurko należy przycisnąć jednocześnie dwa przyciski. Zapobiega to przypadkowemu włączeniu mechanizmu. Oferujemy zarówno elektrycznie regulowane ramy, jak i ramy w komplecie z blatami. Ciesz się pełną ergonomią pracy!

 

Wybór właściwego stołu

Kupując nowy stół z elektryczną regulacją wysokości należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru:

 • Blaty firmy ConSet są dostępne w wielu rozmiarach, kształtach oraz wykończeniach. Pełen wachlarz opcji można obejrzeć w naszym katalogu.
 • 200cm stół (buk fornir) jest idealnym stanowiskiem pracy, na którym zmieści się ekran, klawiatura, myszka oraz dokumenty.
 • Rama jest dostępna w wielu modelach i kształtach. Każda ma inną nośność. Szczegółowe dane zostały zawarte w katalogu, przy spisie ram.

Wybierz swoje biurko...

Wytrzymałość ram: 70kg, 80kg, 100kg, 125kg 150kg oraz 200kg.
Wybierz opcję odpowiednią dla siebie: nasz konsultant z chęcią Ci w tym pomoże.
Wybierając biurko, miej na uwadze WYTRZYMAŁOŚĆ oraz ZADANIA.

WYTRZYMAŁOŚĆ

Opisy naszych produktów zawierają informacje o maksymalnym obciążeniu ramy.
Wytrzymałość ramy zależy od dwóch czynników:

 • Od wagi blatu (np. blat o wymiarach 1600mm x 800mm waży ok. 20kg, a blat o wymiarach 2000mm x 800mm wazy ok. 25kg)
 • Od wagi wszystkich przedmiotów na Twoim blacie

Oprócz komputera, skanera i drukarki, niektóre biurka muszą wytrzymać ciężar książek, czasopism oraz dokumentów - lepiej jest zatem zakupić biurko o najwyższej obciążalności, na jaką pozwala nasz budżet.

ZADANIA

Jeżeli do pracy wykorzystujesz mikroskop elektroniczny, będziesz potrzebował większej stabilności…, zatem modele z serii 501-11 będą lepszym rozwiązaniem niż modele z serii 501-17. Jeżeli natomiast głównie używasz biurka do pisania bądź do pracy z komputerem, modele 501-17 będą idealnym rozwiązaniem, gdyż łatwo się je reguluje.
Wybierając biurko, należy także wziąć pod uwagę takie czynniki jak:
długość dnia pracy oraz prace zmianowa. Pragniemy, byś użytkował biurko przez długie lata - o wiele dłużej, niż wynosi okres gwarancyjny. Rama wytrzymująca 150kg, obciążona ładunkiem 60cio-kilogramowym będzie służyła dłużej niż rama wytrzymująca 80kg, obciążona tym samym ładunkiem.

Dalsze informacje - w tym dane techniczne - są do ściągnięcia na stronie, wraz z opisami poszczególnych produktów.

 

Ergonomia

Korzyści płynące z pracy przy stołach z regulowaną wysokością blatu są tematem wielu badań i opracowań. Przedstawiamy poniżej wybrane źródła z wynikami takich badań (materiał w języku angielskim):

Biurka firmy ConSet są zdrowym oraz ergonomicznym rozwiązaniem dla osób z wadami kręgosłupa oraz obawiających urazów na skutek chronicznego przeciążenia mięśni i ścięgien, wywołanych intensywnym użytkowaniem komputera.

Nasze biurka współgrają z Twoją indywidualną budową ciała i dostosowują się do Twoich potrzeb. Biurka ConSet z elektryczną regulacją wysokości umożliwiają zmianę pozycji pracy z siedzącej na stojącą za pomocą przycisku.

Możliwość regularnej zmiany pozycji pracy zapobiega przeciążeniom mięśni oraz stawów.

Choć nie ma ustawy nakazującej pracę przy elektronicznie regulowanym biurku, ZGODNIE Z PRAWEM pracownik powinien mieć możliwość dostosowania pozycji pracy do indywidualnych potrzeb. Od 1szego stycznia 1997r. Inspekcja Pracy prowadzi kontrole spełniania wymogów dotyczących pracy przy ekranie komputerowym w duńskich firmach (Zarządzenie 1108 z 15.12.1992 oraz Zarządzenie 4.0.1.1). Dodatkowo kraje należące do Unii Europejskiej muszą spełniać wymogi EN 527-1 (Stoły i biurka, Część 1, Cel).

Istnieje wiele opinii oraz wytycznych dotyczących poprawnego pozycjonowania biurka wraz z krzesłem. Eksperci są zdania, iż możliwość częstej zmiany pozycji pracy jest najważniejszym czynnikiem. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące wyboru stołu/blatu:

 • Wysokość stołu powinna być regulowana, by móc dostosować stół do potrzeb danego użytkownika. Ekran, klawiatura oraz myszka komputerowa powinny znajdować się na odpowiedniej wysokości względem użytkownika.
 • Stół powinien mieć minimum 80cm głębokości, by ekran znajdował się w optymalnej odległości od użytkownika, oraz by użytkownik mógł umieścić całe przedramię na blacie podczas pracy z myszką.
 • Stół powinien być na tyle szeroki, by po obu stronach klawiatury pozostała przestrzeń na inne przedmioty.
 • Stół powinien być na tyle głęboki, by przedramię oraz nadgarstek mogły spocząć przed klawiaturą.
 • Użytkownik stołu powinien móc swobodnie poruszać nogami pod blatem.
 • Możliwość pochylenia blatu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które dużo czytają przed biurkiem.

Chętnie udzielimy dalszych informacji na temat ergonomii. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem: +48 94 347 34 43

 

Wady powierzchni

Trudno określić, czym jest wada powierzchni, gdyż to, co subiektywnie zostanie ocenione jako wada może być po prostu naturalną właściwością danego tworzywa.

Twój stół składa się z lakierowanej proszkowo metalowej ramy oraz blatu wykonanego z drewna, pokrytego warstwą forniru lub melaminy.

Lakier proszkowy oraz melamina nie są naturalnymi tworzywami, zatem może się zdarzyć, że warstwa tych tworzyw będzie niejednolita. Dlatego też prosimy o załączenie cyfrowego zdjęcia wady produktu do wiadomości skierowanej do działu wsparcia. Skontaktujemy się z Państwem w celu wyjaśnienia problemu.

Fornir jest naturalnym tworzywem, dlatego też każdy blat będzie się nieznacznie różnił od siebie. Owe różnice nie są wadami, a naturalnymi właściwościami drewna. Stół może także ściemnieć pod wpływem światła słonecznego. Jeżeli zakupiony produkt będzie posiadał wadę, która nie wynika z naturalnych właściwości tworzyw, należy wysłać do działu wsparcia cyfrowe zdjęcie, na którym wada jest widoczna. Skontaktujemy się z Państwem w celu wyjaśnienia problemu.

 

Gwarancja

 • Części elektryczne: 2 lata
 • Części metalowe: 5 lat

Okres gwarancji rozpoczyna się od daty zakupu towaru.

Można śmiało przyjąć tezę iż okres gwarancji nie będzie dla Państwa problemem, gdyż kluczowe komponenty naszych produktów zostały zaprojektowane i przetestowane by działać znacznie dłużej.

 

Problemy z montażem

Dodatkowe porady dotyczące montażu

Montaż stołów firmy ConSet zazwyczaj nie sprawia większych trudności, o ile postępuje się zgodnie z instrukcją, krok po kroku.

Jednak zdarza się, że nie wszystko idzie po naszej myśli. Wówczas należy:

 1. Dokonać demontażu stołu.
 2. Upewnić się, że wszystkie części zostały dostarczone, porównując każdą część z osobna z częściami zawartymi w instrukcji obsługi.
 3. Rozpocząć montaż od nowa - postępując krok po kroku zgodnie z instrukcjami.

Jeżeli problem nie ustąpi należy skontaktować się z nami telefonicznie - mając przed sobą instrukcję obsługi. Dołożymy wszystkich sił, by rozwiązać Państwa problem.

Na bieżąco modyfikujemy instrukcje obsługi w oparciu o oceny konsumentów.