Start O produktach Ergonomia

Ergonomia

Korzyści płynące z pracy przy stołach z regulowaną wysokością blatu są tematem wielu badań i opracowań. Przedstawiamy poniżej wybrane źródła z wynikami takich badań (materiał w języku angielskim):

Biurka firmy ConSet są zdrowym oraz ergonomicznym rozwiązaniem dla osób z wadami kręgosłupa oraz obawiających urazów na skutek chronicznego przeciążenia mięśni i ścięgien, wywołanych intensywnym użytkowaniem komputera.

Nasze biurka współgrają z Twoją indywidualną budową ciała i dostosowują się do Twoich potrzeb. Biurka ConSet z elektryczną regulacją wysokości umożliwiają zmianę pozycji pracy z siedzącej na stojącą za pomocą przycisku.

Możliwość regularnej zmiany pozycji pracy zapobiega przeciążeniom mięśni oraz stawów.

Choć nie ma ustawy nakazującej pracę przy elektronicznie regulowanym biurku, ZGODNIE Z PRAWEM pracownik powinien mieć możliwość dostosowania pozycji pracy do indywidualnych potrzeb. Od 1szego stycznia 1997r. Inspekcja Pracy prowadzi kontrole spełniania wymogów dotyczących pracy przy ekranie komputerowym w duńskich firmach (Zarządzenie 1108 z 15.12.1992 oraz Zarządzenie 4.0.1.1). Dodatkowo kraje należące do Unii Europejskiej muszą spełniać wymogi EN 527-1 (Stoły i biurka, Część 1, Cel).

Istnieje wiele opinii oraz wytycznych dotyczących poprawnego pozycjonowania biurka wraz z krzesłem. Eksperci są zdania, iż możliwość częstej zmiany pozycji pracy jest najważniejszym czynnikiem. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące wyboru stołu/blatu:

  • Wysokość stołu powinna być regulowana, by móc dostosować stół do potrzeb danego użytkownika. Ekran, klawiatura oraz myszka komputerowa powinny znajdować się na odpowiedniej wysokości względem użytkownika.
  • Stół powinien mieć minimum 80cm głębokości, by ekran znajdował się w optymalnej odległości od użytkownika, oraz by użytkownik mógł umieścić całe przedramię na blacie podczas pracy z myszką.
  • Stół powinien być na tyle szeroki, by po obu stronach klawiatury pozostała przestrzeń na inne przedmioty.
  • Stół powinien być na tyle głęboki, by przedramię oraz nadgarstek mogły spocząć przed klawiaturą.
  • Użytkownik stołu powinien móc swobodnie poruszać nogami pod blatem.
  • Możliwość pochylenia blatu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które dużo czytają przed biurkiem.

Chętnie udzielimy dalszych informacji na temat ergonomii. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem: +48 94 347 34 43